Zrodla i skutki zaklocenia czestotliwosci radiowej

zakłócenia częstotliwości radiowej (RFI) jest poważnym wyzwaniem konfrontacji propagacji fal radiowych. RFI jest wszędzie wokół nas.

Może on pochodzić z naturalnych zjawisk jak błyskawica i słońce miejsc dla różnorodnych źródeł sztucznych. Zasadniczo te stara się chronić i zapobiegać sygnały zakłócające są bardziej związane ze źródłami sztucznymi.http://www.lanista.pl/flagi-na-zamowienie/

Oto kilka przykładów źródeł sztucznych:

1. Dużej mocy systemy nadawcze, takie jak nadajniki radiowe i telewizyjne AM / FM.

2. 2-way Radio

3 www.prefabetkurzetnik.pl. stronicowania

4. Telefony komórkowe

5. Publiczne systemy łączności bezpieczeństwa i awaryjne

6. Systemy bezprzewodowe WLAN

7. System Bluetooth

8. Kuchenki mikrofalowe

9. Linie energetyczne

10. Transformatory

11. Urządzenia medyczne

I tak dalej. Każde z tych źródeł wytwarzania energii RF, gdy wykonują różne funkcje. Jeśli którykolwiek z tych urządzeń korzysta z kanału częstotliwości sprzętu radiowego i jest bardzo blisko, nie będzie poważne zakłócenia.

W ciężkiej sytuacji, RFI może uczynić systemy oparte RF zupełnie niefunkcjonalne. Może to spowodować ingerencję muzyki, rozmowy, hałas lub zakłócenia sygnału. Może również spowodować poważne problemy w pracy systemu, które są bardzo trudne do śledzenia z powrotem do RIF. RFI może obniżyć lub całkowicie zakłócić jakość sygnału, podnieść bitowej stopy błędów (BRT) do niedopuszczalnego poziomu nad wszystkim wydajność, zakłócać łączność między dwoma lub więcej stacji, a niższe w systemie ładowności wspólnego systemu komunikacyjnego.

Przewidując RFI oraz przewidującym jego kontroli, zapobiegania i zarządzania RFI są ważnymi aspektami projektowania technicznego komunikacji.

Dokładne badanie środowiska częstotliwości radiowych jest bardzo ważne. Aby to osiągnąć, Site Survey użyciu analizatora widma sprzęt ujawni wielkie informacji interesów.

– autor artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *